Techniky sedadel

POHYBLIVÉ SEZENÍ

Opěradlo sleduje pohyby sedící osoby a umožňuje změnu držení horní části těla na židli. Uvolnění svalstva horní části těla, opírání a napřimování horní části těla vlivem neustálého kontaktu s opěradlem, zotavení vlivem střídavého zatěžování a odlehčování meziobratlových plotének. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky. Dochází k efektu zotavení. 

DYNAMICKÉ SEZENÍ

Sedadlo a opěradlo sledují pohyby sedící osoby synchronně ve správném úhlu a s individuálním protitlakem a umožňují změnu držení celého těla se židlí. Využití jako při pohyblivém sezení. Vlivem synchronizace pohybu se nadto židle v každé pracovní poloze optimálně přizpůsobí potřebám sedící osoby a vytváří tak podmínky pro zdravé sezení, které oddaluje únavu. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly. Dochází k motivačnímu efektu.

DYNAMICKY AKTIVIZUJÍCÍ SEZENÍ

Má stejné charakteristiky jako u dynamického sezení; možnost dodatečného nastavení sklonu horní části židle (příp. sedací plochy = Tilt) umožňuje změnu držení těla vlivem působení židle. Efekt jako u dynamické sezení, nadto díky aktivnímu (vzpřímenému) držení těla vznikají impulsy pro svalovou činnost, což přispívá ke zdravému držení těla. Příznivě působí na páteř a šetří meziobratlové ploténky, aktivizuje svaly, podporuje koncentraci. Nastává vitalizační efekt.

 • RIM ST

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 7-mi polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm.

 • RIM STE

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S POSUVEM A SKLONEM SEDÁKU

  Mechanika zaručující dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimál nímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace ve 3 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Nastavení posuvu sedáku v rozmezí 6 cm, nastavení sklonu sedáku -3°.

 • RIM ER

  ERGORELAX MECHANIKA

  Houpací mechanismus s nastavením protitlaku zádové opěry v rozmezí cca 45 - 110 kg tělesné hmotnosti, s možností aretace ve 2 polohách.

 • FAN ER

  ERGORELAX MECHANIKA

  Houpací mechanismus s nastavením protitlaku zádové opěry v rozmezí cca 50 - 125 kg tělesné hmotnosti, s možností aretace v 6 polohách.

 • FAN PC

  PERMANENTNÍ KONTAKT

  Sedák stabilní, výškově stavitelný. Opěradlo výškově stavitelné, aretace sklonu v libovolné poloze.

 • FAN ST

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 7-mi polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm.

 • FAN ST5

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 5 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti.

 • RIM ST II

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5-ti polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 50 - 135 kg tělesné hmotnosti.

 • RIM ST+

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM

  Synchronní mechanika s bočním nastavením zaručuje dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace v 6-ti polohách. Plynulé nastavení protitlaku mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení sklonu sedáku -3°, nastavení hloubky sedáku 6 cm

 • RIM SW+

  OTOČNÝ MECHANISMUS

  Jen rotační otáčení s výškovým nastavením sedáku.

 • FAN STT

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 7 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti.

 • FAN ST3

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM OVLÁDÁNÍM

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace ve 3 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry ze spodní strany v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm

 • FAN ST2

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby s možností aretace ve 4 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 55 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku 6 cm

 • RIM SELF

  MECHANIKA SE SAMONASTAVITELNÝM PŘÍTLAKEM

  Sedadlo i zádová opěra se přizpůsobují pohybům sedícího samonastavitelným protitlakem, závisejícím na tělesné hmotnosti uživatele v rozsahu cca 45 - 110 kg. Nastavení záklonu regulátorem ve 3 pozicích. Příplatek: nastavení hl. sedáku 6 cm

 • RIM STE+

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S POSUVEM SEDÁKU

  Nový typ “V“ mechaniky s odkrytou funkční částí zaručuje dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace ve 3 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Nastavení posuvu sedáku v rozmezí 6 cm. Příplatek: nastavení sklonu sedáku -3°.

 • RIM STF

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA

  Mechanika zaručující dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5-ti polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 40 - 120 kg tělesné hmotnosti. Úhel záklonu opěry 23°. Příplatek: nastavení posuvu sedáku v rozmezí 6 cm, nastavení sklonu sedáku -3°, rychlé nastavení (1 otáčka).

 • RIM ST4

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM

  Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5-ti polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 50 - 150 kg tělesné hmotnosti.

 • FAN ST1

  SYNCHRONNÍ MECHANIKA S BOČNÍM NASTAVENÍM A SE SKLONEM SEDÁKU

  Mechanika zaručující dokonalé pohodlí a ergonomii díky plynulému chodu a optimálnímu přizpůsobení se každému uživateli. Sedadlo i zádová opěra sledují synchronně a ve správném úhlu pohyby sedící osoby, s možností aretace v 5 polohách. Plynulé nastavení protitlaku zádové opěry z boční strany mechanismu v rozmezí cca 45 - 120 kg tělesné hmotnosti. Příplatek: nastavení hloubky sedáku v rozmezí 6 cm, nastavení sklonu sedáku -3°

Kancelářské židle

Konferenční židle

Sedací nábytek

Stoly

Zobraz všechny produkty Rychlá dodávka Zavřít okno